Мотикс алатки Клуч за филтрирање на нафта, алатка за одвод и напредна инка за моторно масло поставена за Toyota & Lexus 2.0L - 5,7L мотори со системи за филтрирање на масло во с
  • Неодамнешно

Мотикс алатки Клуч за филтрирање на нафта, алатка за одвод и напредна инка за моторно масло поставена за Toyota & Lexus 2.0L - 5,7L мотори

DEN 1119.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова е пакет пакет што содржи алатки за мотиви MX2320 кертриџ, филтер за филтрирање на нафта, алатка за одвод на филтер за масло MX2341 и инка за масло со навој MX2301 за возила Toyota и Lexus Овие алатки се вклопуваат само од 2,0 L до 5,7 L мотори кои го користат системот за филтрирање на масло за стил на кертриџ. Тие не работат на мотори кои користат стандардни филтри за нафта во стилот на спин-оф. Алатката за одвод не е компатибилна со некои возила од 2 WD Lexus. Работи на многу доцни модели Сиена, Тундра, Хајлендер, Ками, Рав4, Такома, Секоја, Авалон, Корола, ФЈ Крусер и Венза Тојота возила. Вклучува клуч за филтрирање на маслото Toyota за отстранување на капакот за куќиште на филтерот за масло, алатка за одвод на филтер за масло за одводнување на куќиштето на филтерот пред да се отстрани, и инка за одводнување на Toyota без раце за полнење на моторот со масло. Инвалидски фалсификуван клуч е вклучен за брзо и лесно отстранување на преку затегнати филтри за канистер на многу возила на Toyota Toyota. Ова е пакет пакет што содржи алатки за мотиви MX2320 кертриџ, филтер за филтрирање на нафта, алатка за одвод на филтер за масло MX2341 и инка за масло со навој MX2301 за возила Toyota и Lexus. Овие алатки се вклопуваат само од 2,0 L до 5,7 L мотори кои го користат системот за филтрирање на масло за стил на кертриџ.