Дрвена индустрија вежба малку единечен крај, мелници за мелници за мелници за тонфрам карбид 4-6 мм мелници за мелници за алуминиумски мелници за спирални мелници
  • Неодамнешно

Дрвена индустрија вежба малку единечен крај, мелници за мелници за мелници за тонфрам карбид 4-6 мм мелници за мелници за алуминиумски

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Помага да се отстранат чиповите и остатоците од вежбата за вежбање, ги намалуваат триењето и топлината и постигнува побрз и постуден процес на дупчење Тип : Алуминиум единечна мелница за флејта. Метријал : Тунфрам карбид. Дијаметар на Шанк : 4мм 6мм 8мм. Погодни материјали : најлон, смола, апс, акрилик, ПВЦ, МДФ, тврдо дрво и друга тродимензионална скулптура, површинска обработка и др. Тоа помага да се отстранат чиповите и остатоците од бит за вежбање, го намалуваат триењето и топлината и постигнува побрзо и постудено процес на дупчење. Тип : Алуминиум единечна мелница за флејта. Метријал : Тунфрам карбид. Дијаметар на Шанк : 4мм 6мм 8мм. Погодни материјали : најлон, смола, апс, акрилик, ПВЦ, МДФ, тврдо дрво и друга тродимензионална скулптура, површинска машинска обработка и сл. Погоден за ДИЈ и општи градежни/инженерски цели. Спецификација : тип : алуминиум единечен флејт крај мелметријал : карбинедски разузнавачки мел.

Type:
Aluminum Single Flute End Mill
Metrial:
Tungsten Carbide
Shank Diameter:
4mm 6mm 8mm
Features:
For Aluminum Milling Cutter ,Round handle,easy to use, increase the stability of the performance.:
Suitable materials:
Nylon, Resin, ABS, Acrylic, PVC, MDF, hardwood and other three-dimensional sculpture, surface machining etc.
Package Including:
1pc Aluminum Single Flute End Mill :