Карбид Мелење машина 1 Mtfnr2020k16 MTFNR1616H16 MTTNR2525M16 Надворешен Триаголник Вртење Алатка Носителот TNMG16 Карбид Вметнете Струг Алатка За Сечење Во Собата
  • Неодамнешно

Карбид Мелење машина 1 Mtfnr2020k16 MTFNR1616H16 MTTNR2525M16 Надворешен Триаголник Вртење Алатка Носителот TNMG16 Карбид Вметнете Струг

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со голема цврстина и голема брзина Не е лесно да се држат алатки и непречено ги отстрануваат чиповите. Стеблото е цврсто и издржливо. Исклучително полирање, фин сјај. Увезени база тело, алатка прачка увезени 40cr материјал. Машината за мелење е погодна за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Погоден за јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн.KT930 S : надградена верзија на kt930, која се користи за обработка од нерѓосувачки челик.КТ60 : керамичко сечило, кое се користи за обработка на благ челик.H01 : Се Користи за обработка на алуминиумски и бакарни делови.YZ15 TF : се Користи за обработка на нерѓосувачки челик и намалување на оштетувањето на алатот.JC600 : Висока цврстина, се користи за обработка на челични делови.JC700 : надградена верзија НА JC600, која се користи за обработка на челични делови.YZ6030 : Висока цврстина, која се користи за обработка на челични делови под 45 степени.