ЦДБП Цпу Карбид Вметнува ТЦМТ32. 51 / ТЦМТ16Т304-МД За Челик За Сечење Метал, Полуфинална чипбрејкер за Вртење Машина, 10 ПАРЧИЊА.
  • Неодамнешно

ЦДБП Цпу Карбид Вметнува ТЦМТ32. 51 / ТЦМТ16Т304-МД За Челик За Сечење Метал, Полуфинална чипбрејкер за Вртење Машина, 10 ПАРЧИЊА.

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Големина : TCMT32, 51, QUIC : 9,525 mm, Дебелина(S) : 3,97 mm, Димензија(Qd) : 4,4 mm, Радиус(R) : 0,4 mm, Агол На Носот : 7° Чип прекинувач МД Погоден За полу-завршна обработка на јаглероден челик и легиран челик, Погоден за обработка на работното парче со различни димензии и типови. Подобрени функции на подлогата со висока стабилност и одлична отпорност на кршење, материјалите го подобрија животниот век на алатот и подобра отпорност на пластична деформација со примена на техника на композитно обложување со надградена CVD облога(MTCVD) и дебел филм-A-AL2 O3. Влошките може да се користат не само за челик, туку и за делови од леано железо и егзотична легура, со што се задоволуваат најголем дел од барањата за обработка. Одржување на животниот век на алатот и одлична површина при обработка со голема брзина и голема храна. CDBP разви серија индексирани влошки за вртење НА ЦПУ за челик со специјално дизајниран чипбрејкер и CVD облога, што е погодно за различни апликации, вклучувајќи надворешно вртење, здодевно и вртење на крајното лице, како и заоблување. Големина : TCMT32, 51, QUIC : 9,525 mm, Дебелина(S) : 3,97 mm, Димензија(Qd) : 4,4 mm, Радиус(R) : 0,4 mm, Агол На Носот : 7°. Чип прекинувач МД Погоден За полу-завршна обработка на јаглероден челик и легиран челик, Погоден за обработка на работното парче со различни димензии и типови.