Летен монитор за видео и ноќевања за новороденчиња со рачно во боја со 1,8 екран - сребро
  • Неодамнешно

Летен монитор за видео и ноќевања за новороденчиња со рачно во боја со 1,8 екран - сребро

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Преносен, рачен 1,8 "видео монитор во боја ви овозможува да го видите и слушате бебето од каде било во вашата куќа, црно-бел вид Родителската единица трае до 10 часа, или само користете ги вклучените A/C адаптери. LED звучните светла ви овозможуваат да го видите нивото на активност на бебето дури и кога е исклучен екранот на мониторот. Мониторот за видео во боја ви овозможува да го видите и слушате бебето од каде било во вашата куќа, црно-бел вид. 900 MHz технологија за супериорна јасност и опсег, избор на два канали и до 350 стапки опсег. Батериите за полнење во единицата за родители траат до 10 часа, или само користете ги вклучените A/C адаптери. LED звучните светла ви овозможуваат да го видите нивото на активност на бебето дури и кога е екранот за монитор. Клип за појас и Kickstand за дополнителна погодност. Ах, бебето конечно заспа. Време е да ги направите садовите/да јадете вечера/да спиете, но почекајте! Дали е тоа бебето се буди? Дали таа кашла? Дали таа дише? Секој нов родител (и еден или два ветерани, исто така) го знае ова сценарио. Прекрасно е кога вашето бебе спие, но сигурно би било убаво да внимавате и на неа. Но, нема премногу родители околу кои имаат луксуз да седат тивко во спалната соба во бебето, гледајќи го нејзиниот сон. Ова е причината зошто беа измислени монитори за бебиња. И традиционалните аудио монитори се огромна придобивка за современите родители. Но, денот и ноќта со рачен видео монитор во боја сега тука е технологијата во најдобар случај! Вклучете, наместете се и останете надвор од просторијата за бебиња со овој масен мал монитор, не само што можете да го слушнете вашиот мал ангел секој здив и душка и шушкав, туку можете да го видите и секој потег! Од каде било во куќата, не помалку! Звучните светла визуелно го покажуваат нивото на активност на бебето, додека ноќните LED светла на камерата го прават бебето целосно видливо дење и ноќе. Едноставно притиснете едно копче на родителската единица за да погледнете, а потоа притиснете го истото копче кога ќе бидете доволно уверени за да се потпрете на звучните светла некое време. Со опсег од 350 метри, можете да го носите приемникот на мониторот каде и да одите, дури и во дворот. И, што е најважно, не сте во искушение да ја извадите главата низ таа кревана врата од спалната соба, вие одржувате значење да се поправите само за брз поглед на вашето мало тота што неизбежно резултира во нејзиното будење и треба да поминете низ целото спиење Ригмарол повторно. Techy детали Екранот од 1,8 инчи е доволно голем за да видите што треба да видите : вашата мала форма на мила во целосна боја (за време на дневните часови) или црно-бело (автоматски ноќен поглед). Родителската единица вклучува технологија 900 MHz за супериорна јасност на звукот. Ако се појави статична, прекинете канали на селекцијата со два канали за да се минимизираат мешањето. Две опции за напојување што може да се полни батерија или A/C им овозможуваат на родителите слобода да се шетаат или да останат ставени.