Монтажа за менувач на мотор ENA мотор од 5 компатибилен со Honda 1996 1997 1998 1999 2000 Civic 1.6L предна замена за A6520 A6502 A6556 A6506 A6526
  • Неодамнешно

Монтажа за менувач на мотор ENA мотор од 5 компатибилен со Honda 1996 1997 1998 1999 2000 Civic 1.6L предна замена за A6520 A6502 A6556 A6506

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Монтажата на моторот се подложува на широко тестирање на лабораториски и вклопување на возила Материјалите со највисок квалитет се користат заедно со строги стандарди за контрола на квалитетот за да се исполнат или надминуваат спецификациите на ОЕ. Гумениот материјал е произведен на специфични мерења на Дурометар (цврстина) врз основа на барањата за примена на возилото. Сите делови се тестираат во текот на целиот процес на производство за да се обезбеди соодветно управување со вртежниот момент на моторот и амортизација на вишокот на бучава и вибрации. Носени или скршени мотори на моторот Место додадено вирус на монтирањето на менувачот, што може да доведе до погрешно поставување на погонот што може да предизвика преносот на менувачот и/или универзалните споеви предвреме да пропаднат. Ограничена гаранција од 5 години - Ве молиме користете ја вашата карактеристика за гаража погоре за да видите дали овој дел е компатибилен со вашето возило. Монтажата на моторот се подложува на широко тестирање на лабораториски и вклопување на возила. Материјалите со највисок квалитет се користат заедно со строги стандарди за контрола на квалитетот за да се исполнат или надминуваат спецификациите на ОЕ. Гумениот материјал е произведен на специфични мерења на Дурометар (цврстина) врз основа на барањата за примена на возилото.