ДНК филтер за воздух со високи перформанси компатибилен со фокус 1.4L бензин PN: R-FD16H21-01
  • Неодамнешно

ДНК филтер за воздух со високи перформанси компатибилен со фокус 1.4L бензин PN: R-FD16H21-01

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој филтер го карактеризира кружниот дизајн на ДНК Инсталирањето на овој нов филтер за воздух на ДНК е многу лесна; Едноставно следете ги упатствата за инсталација вклучени во Прирачникот за работилници. Ефикасноста на филтрирањето е исклучително висока на ефикасност на филтрирање од 98-99% (ISO 5011), со 4 слоја на ДНК памук. Протокот на овој нов ДНК филтер е +49,07% повеќе од филтерот за акции!. Проток на филтер за воздух на ДНК : 151,60 CFM (кубни стапала во минута) @ 1,5 ”H2 O корегирани @ 25degrees celsius. Овој филтер го карактеризира кружниот дизајн на ДНК. Инсталирањето на овој нов филтер за воздух на ДНК е многу лесна; Едноставно следете ги упатствата за инсталација вклучени во Прирачникот за работилници. Ефикасноста на филтрирањето е исклучително висока на ефикасност на филтрирање од 98-99% (ISO 5011), со 4 слоја на ДНК памук.