AllStar Performance All57008 10 Свиткана вратоврска цевка
  • Неодамнешно

AllStar Performance All57008 10 Свиткана вратоврска цевка

DEN 1526.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Висина на пакетот : 25,3 см Должина на пакетот : 2,1 см. Ширина на пакетот : 4,4 см. Тип на производ : Автоматски додаток. Висина на пакетот : 25,3 см. Должина на пакетот : 2,1 см. Ширина на пакетот : 4,4 см. Тип на производ : Автоматски додаток. Свитканата цевка за вратоврска или ракавот за прилагодување најчесто се користи на модифицирани и акции автомобили за да се обезбеди дополнителен дозвола на десната врска на предната вратоврска. Свитканата дизајнерска цевка помага да се спречи шасијата да удри во управување кога суспензијата се превртува на десниот фронт. Обично се користи со фабрички стил на внатрешна вратоврска и надворешен стил на шипка. Цевката е конструирана од. 160 "wallидни цевки со навои од 5/8" -18 LH на исправен крај и 5/8 "-18 RH навои на заоблениот крај.