TYC 800199P компатибилен со филтерот за воздух за замена на Kia Soul Cabin
  • Неодамнешно

TYC 800199P компатибилен со филтерот за воздух за замена на Kia Soul Cabin

DEN 112.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Конфигурација со компарабилна OE како филтер за честички (едностепено) или комбинирано филтер (со дополнителен јаглероден слој за отстранување на мирис) Елиминира скоро 100% од загадувачите на издувните гасови и загадувачите на воздухот. Лесен за инсталирање на повеќето возила во рок од 7 минути; Инструкција за инсталација вклучена со секоја единица. Обезбедува чист воздух за вас и вашите патници; Препорачан интервал на замена : на секои 12,000 милји. КИА оригинален дел # 97133-B2000; Замена Fram CF12002. Конфигурација со компарабилна OE како филтер за честички (едностепено) или комбинирано филтер (со дополнителен јаглероден слој за отстранување на мирис). Елиминира скоро 100% од загадувачите на издувните гасови и загадувачите на воздухот. Лесен за инсталирање на повеќето возила во рок од 7 минути; Инструкција за инсталација вклучена со секоја единица. Обезбедува чист воздух за вас и вашите патници; Препорачан интервал на замена : на секои 12,000 милји. КИА оригинален дел # 97133-B2000; Замена Fram CF12002. Загадувачите од дневно возење се влечат во кабината на возилото преку системот за греење/климатизација и потоа се филтрираат преку филтерот за воздух на кабината или CAF. Кога е чисто, CAF предвидува ефикасно и продолжено работење на системот за греење/наизменична струја, како и заштита на патниците од штетни остатоци од честички, нацртани од надворешното опкружување на патот.