КОАЗИОН Флексибилни Поларизирани Очила За Сонце За Бебиња Со Ремен За Новороденчиња Момчиња Девојчиња На Возраст Од 0-24 Месеци CA9018
  • Неодамнешно

КОАЗИОН Флексибилни Поларизирани Очила За Сонце За Бебиња Со Ремен За Новороденчиња Момчиња Девојчиња На Возраст Од 0-24 Месеци CA9018

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Увезени Пластична рамка. Поларизиран ув400 заштитен објектив. Ув Заштита слој слој. Ширина на објективот : 1,65 инчи. Висина на објективот : 1,29 инчи. Мост : 0,47 инчи. Рака : 4,33 инчи. БЕБИЊА ПРВИ ОЧИЛА за СОНЦЕ-ултра издржливиот, практично нераскинлив и ултра лесен материјал на нашите рамки за очила за свиткување е специјално дизајниран имајќи го предвид бебето. Сите наши очила за сонце за доенчиња се без БПА, оловните леќи доаѓаат со целосна ув заштита. Тие исто така се поларизирани обезбедувајќи апсолутна максимална заштита каде и да сте. Без разлика дали станува збор за ден на плажа или само држење на сонцето подалеку од нивните очи додека се во количка. ВГРАДЕН ПРИЛАГОДЛИВ РЕМЕН-Гарантира дека вашето дете е секогаш удобно и дека очилата се совршено прилагодени. Како што детето расте, едноставно прилагодете го ременот за да одговара. Не може да биде полесно. Прилагодлива Големина На Ременот : 0,47" - 0,86". ДИМЕНЗИЈА НА ПРОИЗВОДОТ - Ширина На Објективот : 42мм (1,65"), Висина На Рамката : 39мм (1,53"), Мост На Носот : 12мм (0,47"), Ширина На Рамката : 114мм (4,48"), Должина На Слепоочницата : 110мм (4,33"), Нето Тежина : 17гр.