Американски морски поени за течност за монитор на калциум монитор
  • Неодамнешно

Американски морски поени за течност за монитор на калциум монитор

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Мониторот за калциум Pinpoint II е исклучително точен дигитален инструмент за мерење на калциум за морски аквариуми со солена вода Напојувана со батерија од 9 волти (не е вклучена), мониторот на калциум Pinpoint ќе работи околу 150 вкупно часови пред замената на батеријата да биде визуелно означена на екранот. Карактеристики на солидна состојба на сонда за зголемена стабилност, точност и подолг живот. Калибрацијата е брза, лесна и прецизна. Општо се користи како инструмент за тестирање на прецизно место со можни можности за континуирано следење. Мерки за сондата 7 "" и има кабел од 10 метри. Вклучена е течноста за калибрација. Комплет за течности за монитор на калциум II содржи 1 шише секое од 100 ppm и 1.000 ppm течности за калибрација на калциум.