Глобус Научни ЛЦС - 38х19в Криоген Лист За Етикета За Општа Употреба, Должина од 38мм, Ширина од 19мм, Бела, Пакет од 120
  • Неодамнешно

Глобус Научни ЛЦС - 38х19в Криоген Лист За Етикета За Општа Употреба, Должина од 38мм, Ширина од 19мм, Бела, Пакет од 120

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Способни да издржат екстремни ниски температури Може да се печати со ласерски печатач. Може да се напише на. Достапно на ролни или листови. Целосна линија на бои. Етикетите за криогено складирање користат специјално лепило кое е дизајнирано да издржи екстремни ниски температури до -196° C (-311° F). Нашите криогени етикети за складирање можат да бидат отпечатени или напишани и нема да крварат, размачкаат или размачкаат. Овие етикети се нудат во широк спектар на големини и бои на ролни или ласерски листовисовршен за разликување на разни примероци по продолжени периоди на кирогено складирање.