MidzooParts TBS Tango 2 - Додаток на заливот на модулот за TBS Tango 2
  • Неодамнешно

MidzooParts TBS Tango 2 - Додаток на заливот на модулот за TBS Tango 2

DEN 14384.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

TBS Tango 2 - Додаток на модулот Bay за TBS Tango 2 *Важна белешка откривме дека XJT мини модулите користат пин што не очекувавме за употреба во нашиот модул залив. Се чини дека XJT Mini модулот е единствениот модул на пазарот што го користи овој пин. Поради хардверската некомпатибилност помеѓу XJT Mini Module и таблите Tango 2 (V2 и Up), Tango 2 нема да може да го поддржи Mini модулот XJT. После пазарот за да додадете модул залив на вашето танго 2. се држи до задниот дел на вашиот танго 2 и се приклучува во таблата за садови на вашиот танго 2. Инсталација Инсталирајте го FPC кабелот на PCB. Со сината страна свртена нагоре, подигнете го заклучувањето и лизнете го кабелот во потоа заклучете го надолу. Нахранете го кабелот преку дното и ставете го PCB на заливот на модулот. Свртете го заливот на модулот за да бидете сигурни дека сè одговара соодветно. Затворете го случајот со предвидените 2 завртки, користете врв на нож, нож или лемење за да исечете мала дупка Accoridng до прегледот.