Стерлинг заптивка и снабдување 2103t.562x25 2103t Теадит стил плетенка со јаглерод предиво, PTFE импрегнирано, 9/16 CS x 25 lb. spool
  • Неодамнешно

Стерлинг заптивка и снабдување 2103t.562x25 2103t Теадит стил плетенка со јаглерод предиво, PTFE импрегнирано, 9/16 CS x 25 lb. spool

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

SSS Style 2103 T пакувањето е меѓусебна плетенка на јаглеродни влакна кои се внимателно импрегнирани со PTFE и специјален лубрикант Пакувањето SSS Style 2103 T најчесто се користи во вентили и пумпи, агитатори, повлекувачи и автоклави. SSS Style 2103 T е специјално дизајниран за апликации кои вклучуваат силни каустици, киселини, белили, кашеста маса и услуги каде што не може да се толерира. 0-14 p H опсег; Температура (минимум -328 F, максимална атмосфера 536 F) / Притисок : Статична до 300 бари (4351 psi), ротирање на 25 бари (362 psi), реципроцитет на 100 бари (1450 psi). 4,7 стапки по фунта. Приближни приноси +/- 10 проценти. SSS Style 2103 T пакувањето е меѓусебна плетенка на јаглеродни влакна кои се внимателно импрегнирани со PTFE и специјален лубрикант. Пакувањето SSS Style 2103 T најчесто се користи во вентили и пумпи, агитатори, повлекувачи и автоклави. SSS Style 2103 T е специјално дизајниран за апликации кои вклучуваат силни каустици, киселини, белили, кашеста маса и услуги каде што не може да се толерира. 0-14 p H опсег; Температура (минимум -328 F, максимална атмосфера 536 F) / Притисок : Статична до 300 бари (4351 psi), ротирање на 25 бари (362 psi), реципроцитет на 100 бари (1450 psi).