Луксо 17215лг Кфм Лупа, 30 Патентирана Внатрешна Пружина К-Рака, 5-Диоптрија, Стегач За Рабови, Светло Сива Боја
  • Неодамнешно

Луксо 17215лг Кфм Лупа, 30 Патентирана Внатрешна Пружина К-Рака, 5-Диоптрија, Стегач За Рабови, Светло Сива Боја

DEN 4596.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

5" Дијаметар, 5-диоптрија (2,25 Х) оптички квалитетни леќи се монтирани во алуминиумско куќиште од леано леано кое е некорозивно и издржливо; внатрешноста е завршена во бело за да се оптимизира и рамномерно да се дистрибуира светлината 22w енергетски ефикасен флуоресцентен извор на светлина е заштитен со тежок јасен дифузер кој обезбедува ладно осветлување без сенки; електронскиот баласт систем со ФИЛТЕР FRI ја елиминира бучавата и произведува 15% поголем излез на светлина. 45 " патентираната внатрешна пружина К-арм нуди бесконечен број прилагодливи позиции; Откако Ќе се прилагоди, совршената рамнотежа се одржува со калени челични пружини. Прекинувач за моментално вклучување : само допир на прекинувач веднаш ја запали флуоресцентната цевка и создава светлина "без треперење" што го елиминира стробоскопскиот ефект врз машините како што е струг или преса за дупчење. Боја : Светло сива, монтирање на Стегачот на Работ. Зголемувачот НА КФМ е признат како светски систем за зголемување број еден. Оптичко-квалитетна леќа со дијаметар од 5 инчи, 5-диоптрија (2,25 Х) е монтирана во алуминиумско куќиште што е некорозивно и издржливо. Внатрешноста е завршена во бело за да се оптимизира и рамномерно да се дистрибуира светлината.