Флексадукс Т-7В Термопластични Гумени Канали Црево, Црна, 10 ПРОЕКТ, 0.030 Ѕид, 25' Должина
  • Неодамнешно

Флексадукс Т-7В Термопластични Гумени Канали Црево, Црна, 10 ПРОЕКТ, 0.030 Ѕид, 25' Должина

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Канално црево за чистење на каналот за воздух и печка и отстранување на прашина, чипс и струготини Црна термопластична гума со средна тежина, засилена со пружинска челична жица и надворешна жолта полипропиленска лента за носење, е отпорна на хемикалии, влага, ултравиолетова (УВ) светлина, абразија и влечење. Флексибилен и компресибилен за рачна употреба и лесна инсталација. Погоден за апликации со температури До 275 Степени F, како што се чистење на канали и ракување со рефус материјал. Мазната внатрешност обезбедува минимална загуба на триење и ефикасен проток на воздух. Флексауст Флексадукс т-7В термопластично гумено црево за канали, кое се користи за чистење на канали, отстранување прашина и апликации за ракување со рефус материјал, е црно термопластично гумено црево со средна тежина, засилено со пружинска челична жица спирала. Се спротивставува на хемикалии, влага, ултравиолетова (УВ) светлина, надворешно абразија и влечење и е флексибилен и компресибилен за лесна манипулација. Температурниот опсег Од -60 до 275 Степени F го прави погоден за апликации како што се чистење на канали за печки и отстранување на чипови. Ова термопластично гумено црево за канали има дебелина на ѕидот од 0,025 инчи (за дијаметар од 2 инчи) или 0,030 инчи (за дијаметри од 2,5 инчи и поголеми) и мазна внатрешност што обезбедува минимално триење и ефикасен проток на воздух.цревата за Канали се флексибилни или цврсти цевки кои пренесуваат гасови, течности и лесни рефус материјали од една до друга локација.