Заштитник на екранот на ЛЦД на Vello Glass за Nikon D5300
  • Неодамнешно

Заштитник на екранот на ЛЦД на Vello Glass за Nikon D5300

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ултра-тенко оптичко стакло 6 слоеви на заштитен материјал. Блокира УВ зраци. Ограничена 1-годишна гаранција. Ултра-тенко оптичко стакло. 6 слоеви на заштитен материјал. Блокира УВ зраци. Ограничена 1-годишна гаранција. Заштитникот на екранот Vello Glass LCD за Nikon D5300 е лист од 0,02 "(0,5мм) ултра-тенко оптичко стакло што се користи за да го заштити LCD мониторот на вашата камера. Стаклото има 6 слоеви на заштитен материјал што го штитат вашиот екран на екранот од нечистотија, гребнатини, отпечатоци од пот и мрсни прсти. Стаклото исто така блокира УВ зраци додека дозволува видлива светлина. Заштита на екран-тенок оптичко стакло со шест слоја на заштитен материјал. Лесно да се инсталира екранот се монтира брзо и лесно на ЛЦД-екранот на вашата камера преку неговата лепило.Construction : висококвалитетна оптичка стакло : 95%облога : 6 слоевиригидност : 8 Habsorptive Power : 130 g/cm²Bearable Impact : 12 kg/cm²thickness : 0.