Геворкс Гајгер Контра Нуклеарно Зрачење Детектор, Пренослив Бета Гама Рентген Тестер, Det Дозиметар Мермер Детектори
  • Неодамнешно

Геворкс Гајгер Контра Нуклеарно Зрачење Детектор, Пренослив Бета Гама Рентген Тестер, Det Дозиметар Мермер Детектори

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Високата чувствителност, широкиот опсег на мерење, има долго време на услуга,не треба често да ја менувате Користејќи ја софистицираната Г-м цевка како основни сензори, податоците за откривање ќе бидат попрецизни. Оперативниот интерфејс е едноставен и јасен, лесен за употреба, што ви дава подобро искуство. Компактен и пренослив, можете да го ставите во вашиот џеб за лесно носење. Широки Апликации : овој тестер може да се примени на семејна декорација, претпријатија за производство на зрачење, хигиена, нуклеарна лабораторија, нуклеарна станица, градежни материјали, нафтена хемикалија, геологија општа истрага, користени челици, откривање недостатоци во индустријата и други. Високата чувствителност, широкиот опсег на мерење, има долго време на услуга,не треба често да ја менувате. Користејќи ја софистицираната Г-м цевка како основни сензори, податоците за откривање ќе бидат попрецизни. Оперативниот интерфејс е едноставен и јасен, лесен за употреба, што ви дава подобро искуство. Компактен и пренослив, можете да го ставите во вашиот џеб за лесно носење. Широки Апликации : овој тестер може да се примени на семејна декорација, претпријатија за производство на зрачење, хигиена, нуклеарна лабораторија, нуклеарна станица, градежни материјали, нафтена хемикалија, геологија општа истрага, користени челици, откривање недостатоци во индустријата и други. Природната средина во која живееме има одредена количина на зрачење, податоците во реално време ќе варираат во одреден опсег, а секојдневната употреба на детектор за нуклеарно зрачење помага да се воздржат опасностите од зрачење секојдневно. Ако барате детектор за нуклеарно зрачење, дојдете и пробајте го овој производ, тој нема да ве изневери.Карактеристики : Висока чувствителност, широк опсег на мерење, има долго време на услуга,не треба често да ја менувате. Користејќи ја софистицираната Г-м цевка како основни сензори, податоците за откривање ќе бидат попрецизни.