DJI Tello Quadcopter Drone со HD камера и VR, технологија за напојување и процесор Intel, Coding Education, додатоци за DIY, фрлање и летање
  • Неодамнешно

DJI Tello Quadcopter Drone со HD камера и VR, технологија за напојување и процесор Intel, Coding Education, додатоци за DIY, фрлање и летање

DEN 182.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Малку дрон за деца и возрасни што е експлозија за летање и им помага на корисниците да научат за беспилотни летала со едукација за кодирање; Компатибилност на слушалките VR, летајте со неверојатен поглед од прва личност Кожата го штити авионот од вода и козметичко оштетување. Тело има две антени кои го прават видео-менувачот екстра стабилен и батерија со висок капацитет што нуди импресивно долги времиња на летање. Започнете да летате со едноставно фрлање на Тело во воздухот. Слики на екранот за да извршите 8 D флипс ладни воздушни акробации. Опремени со висококвалитетен процесор за слики, Тело снима неверојатни фотографии и видеа. Дури и ако не знаете како да летате, можете да снимате видеа на про-ниво со снимки од ЕЗ и да ги споделите на социјалните медиуми од вашиот паметен телефон. Малку дрон за деца и возрасни што е експлозија за летање и им помага на корисниците да научат за беспилотни летала со едукација за кодирање; Компатибилност на слушалките VR, летајте со неверојатен поглед од прва личност.