МУРАТА ЦР Батерија ДЛ ЕКР 3в Литиум Монета Ќелија
  • Неодамнешно

МУРАТА ЦР Батерија ДЛ ЕКР 3в Литиум Монета Ќелија

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

МУРАТА ЦР2016 3в Литиум Манган Монета Ќелија, 90мах Мурата е пример за долгата традиција на создавање Јапонски квалитетни микро батерии со високи перформанси и сигурност. Корпорацијата СОНИ го префрли својот бизнис со батерии во Мурата. (Ројтерс, Септември. 1, 2017 : "Мурата Производство завршува стекнување на бизнис со батерии од Сони"). Со седиште Во Јапонија, Мурата ги претстави своите сребрено-оксидни и алкални батерии во 1978 година, литиумските батерии во 2008 година и беше пионер во новите технологии за своите ќелии со копчиња во 2009 година. Батериите мурата имаат најсовремен дизајн и иновативни технологии за производство за ефикасно напојување на индустриски и потрошувачки уреди за КОИ се ПОТРЕБНИ 3v и 1,5 V монети батерии. Дополнително, Мурата снабдува керамички кондензатори, кои служат за контрола на протокот на енергија на уредот, за Apple и други уреди (Блумберг, Јануари.