12V/5V LACIE 300728U Надворешен адаптер за напојување на надворешниот хард диск - приклучок во САД
  • Неодамнешно

12V/5V LACIE 300728U Надворешен адаптер за напојување на надворешниот хард диск - приклучок во САД

DEN 407.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој адаптер за напојување со висококвалитетна замена од 12 V е компатибилен со надворешниот хард диск Lacie 300728 U Приклучокот одговара на приклучокот за напојување на wallидот во САД 2-пински. Овој адаптер за напојување е дизајниран да ја исполни спецификацијата на моќноста на надворешниот хард диск 300728 U наведен овде - тој е точен напон, ампеража и големина на врвот. Го исполнува и надминува целиот стандард за безбедност на САД, има заштита од прекумерна моќност, прекумерна и кратка струја за да го заштити вашиот уред и е енергетски ефикасен. Треба да го напојувате вашиот 300728 U? Предметот што го нудиме овде е компатибилно напојување со бренд на My Volts, што може да се користи како замена за адаптерот за наизменична струја, првично доставена со вашиот надворешен хард диск 300728 U. Надворешен хард диск Lacie 300728 U. Приклучокот одговара на приклучокот за напојување на wallидот од 2 пински. Стандард, има заштита од прекумерна моќност, прекумерна и краток спој за да го заштити вашиот уред и е енергетски ефикасен.