Кобитрон II 3М Стикит хартија за полнење на хартија 426U, 2-1/2 во x 45 во 80 А-тежина
  • Неодамнешно

Кобитрон II 3М Стикит хартија за полнење на хартија 426U, 2-1/2 во x 45 во 80 А-тежина

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Силиконскиот карбид е идеален за пескарење со општа намена на дрво, метал, пластичен, сув wallид, фиберглас, стакло, чист палто и керамика Конструкцијата со анти-натоварување и конструкцијата на отворено палто го минимизираат оптоварувањето. А-тежина хартија се флексира со резервната подлога. Листот со хартија е лесно со големина според задачата. Лепилото од 3М Stikit обезбедува брза прицврстување и чисто отстранување. 3М Stikit Paper Roll 426 U е абразивен лист на листот изработен на а-тежина, лесна хартија со лепило чувствително на притисок (PSA) и има облога против оптоварување. Абразивна и лесна хартија од силикон карбид го прават ова идеален производ за завршни апликации, како што се подготовка на боја, пескарење со бело дрво, пескарење за запечатување и завршна обработка на цврста површина.