Рамблер се крена од страна
  • Неодамнешно

Рамблер се крена од страна

DEN 1478.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Производител : Тоул, шема : Рамблер Роуз Омилени рафинирања : Стерлинг сребрени делови за сервирање, тип : Сет за сервирање. Состав : Стерлинг сребро. Возраст : После 1940 година. Рамблер се крена од страна на Towlesterling Silver Hollow рачка со не'рѓосувачки сечило/Спроведување на сет за сервирање на тврдо сирење, обичај направен во моделот Рамблер се крена од Towle. Овој сет со 2 парчиња вклучува : 1- лопата за сирење, 5 3/4 "1- сирење вилушка, 2-тина 5 7/8" Спајдот може да се користи за да се намали тврдото сирење во клинови. Вилушката е идеална за држење блок сирење во место додека е исечена или за распаѓање на парчиња тврди или помеки, трошливи сирења. Овој сет не е монограмиран и е во одлична состојба. Кое е парчиња „прилагодено“? Предметите за шуплива рачка се направени од оригинална рачка во вашата шема со ново спроведување од не'рѓосувачки или сребро. Тогаш, парчето е рачно завршено од високо квалификуван силверсмит во САД. Сите нарачки се направени по нарачка и обично се испраќаат во рок од 5-7 работни дена. Сега, кога многу стерлинг модели се прекинати, обичајните парчиња станаа главен дел во индустријата за сребро и широко се нудат од дилерите на мејнстрим Стерлинг Рамлеј.