Neumann Bilderrahmen Барокна рамка 10939, украсена од сребро, како празна рамка, 50х70 см
  • Неодамнешно

Neumann Bilderrahmen Барокна рамка 10939, украсена од сребро, како празна рамка, 50х70 см

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Барокна рамка 10939, украсено сребро, како празна рамка, 50х70 см Оваа сребрена барокна рамка 10939 е изработена од пластика и има профил со висина од 37 мм и ширина од 57 мм. Рамката на сликата во барокен стил е достапна овде како пресек со митра, како празна рамка, отстранлива рамка или како огледало. Како рамка, металните агли се вклучени за стабилизација на аглите и се прикачени вертикални и хоризонтални формати. На описот : - Исечете : профилите на профилот се скратени и не се споени - празни рамки : Профилираните секачи се ублажуваат и се спојуваат заедно - заменливи рамки : профилирани секачи се смалуваат, се приклучуваат и завршени со стакло, заден wallид, суспензија и удрен лист за вметнување. -Огледало : Рамката е обезбедена со не-рефлективно огледало изработено од пластика (не огледало со реално стакло заради ризикот од фрактура) рамките за барокни слики се класични во барокниот амбиент, но и да се игра со спротивности. На пример, еден користи модерни бои, спарени со барокна златна рамка.