Xucus 4813.2mm Празници за сечење на PCD
  • Неодамнешно

Xucus 4813.2mm Празници за сечење на PCD

DEN 5300.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1) Процес на керамика, карбид, волфрам и други високо абразивни материјали и делови 2) Процес на висока силиконска алуминиумска легура, дрво, стакло, керамика, други абразивни материјали и делови. 3) Процес на силиконска алуминиумска легура, плексиглас, керамички и не-ферозни метали. Предности на PDC. 1) Со карактеристика на висока работна ефикасност, мазна површина. 1) Процес на керамика, карбид, волфрам и други високо абразивни материјали и делови. 2) Процес на висока силиконска алуминиумска легура, дрво, стакло, керамика, други абразивни материјали и делови. 3) Процес на силиконска алуминиумска легура, плексиглас, керамички и не-ферозни метали. Предности на PDC. 1) Со карактеристика на висока работна ефикасност, мазна површина. Поликристален дијамантски компактен PCD Cutting Toolting Sweatly се користи во не-ферозни метали и обработка на легура, како што се алуминиум, бакар, композит од алуминиум / и-сива боја и неметални материјали дрво, иверица, керамика, гума, гума, итн., Каде што висока отпорност на абразија и потребна е добра завршница на површината. Size : Grain Size (µm) Total Thickness (mm) PCD Layer Thickness (mm) Binder Diameter (mm)101.5metallic bond480.5metallic bond480.5metallic bond480.5metallic bond480.5metallic bond480 .5 Метална врска480.5 Метална врска480.5 Метална врска480.5 Метална врска480. Тркалезна форма, можеме да го обезбедиме надворешниот најголем дијаметар 48мм.