UV-5200PC UV/VIS спектрофотометар Ултравиолетово видлив спектрофотометар 190-1100NM опсег на бранова должина 2NM ширина на опсег со компјутерски софтвер
  • Неодамнешно

UV-5200PC UV/VIS спектрофотометар Ултравиолетово видлив спектрофотометар 190-1100NM опсег на бранова должина 2NM ширина на опсег со компјутерски

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Водечкото време е околу 4 работни дена, времето за испорака на Fed Ex/DHL во САД е 5-7 дена Доколку има какви било прашања, прво контактирајте не. Водечкото време е околу 4 работни дена, времето за испорака на Fed Ex/DHL во САД е 5-7 дена. Доколку има какви било прашања, прво контактирајте не. Водечкото време е околу 4 работни дена, времето за испорака на Fed Ex/DHL во САД е 5-7 дена. Карактеристики : ● Голем LCD екран (128x64dots). Може да се прикаже вкупно 200 групи на податоци, 5 групи на екран. Може да се прикаже стандардна крива и равенката на кривата ● Може да заштеди 200 групи на равенка на кривата. Погодно за проверка и повторно вчитување ● Податоците можат да се вратат по ненадејно намалување на напојувањето ● Автоматско поставување на бранова должина. Auto Zero и Blank ● Tunfsten Lamp & Deuterium Lamp може да се вклучи/исклучи индивидуално за да го проширите животниот век ● УВ-професионалниот софтвер за меташ, УВ-професионална, обезбедува целосна контрола на спектрофотометарот од компјутер преку вградената USB порта. Следниве функции можат лесно да се постигнат : квантитативната, кинетиката, скенирањето на бранова должина, тестот за ДНК/протеини и тест со повеќе бранова должина ● Прирабницата на светилката Д2 го прави да стане вистински претходно усогласен дизајн, го прави погодно да се менува ламбите ● голем дел од примерокот, одделот за примероци, Може да смести куќи со должина од 5-100мм патека со опционални држачи.