Nichicon UVY2A100MDD UVY серија 100 V 10 UF Ø5 x 11 mm LS = 2 mm радијален алуминиум електролитски кондензатор - 200 ставка
  • Неодамнешно

Nichicon UVY2A100MDD UVY серија 100 V 10 UF Ø5 x 11 mm LS = 2 mm радијален алуминиум електролитски кондензатор - 200 ставка

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Серија : Vy Typealuminumelectrolytic : радијален. Капацитет : 10 μf. Толеранција : ± 20 %. Rated Voltage : 100 vlifetimeattemp : 1000 hrs @ 105 ° C; Димензија : Ø 5 x 12,5 мм; Operative Tem Prange : -55 до +105 ° C; Ripple Current : 50 m A; Lead Spacing : 2 mm; Operative Temperature-Max : 105 ° C ;. Typealuminumelectrolytic : радијален. Капацитет : 10 μf. Толеранција : ± 20 %. Rated Voltage : 100 vlifetimeattemp : 1000 hrs @ 105 ° C; Димензија : Ø 5 x 12,5 мм; Operative Tem Prange : -55 до +105 ° C; Ripple Current : 50 m A; Lead Spacing : 2 mm; Operative Temperature-Max : 105 ° C ;. UVY серија 100 v 10 uf Ø5 x 11 mm ls = 2 mm радијален алуминиум електролитски кондензатор ***** За повеќе информации, погледнете во листот за спецификација лоциран во делот „Преземања“ под сликата *****.