Подигање на електричен ланец Vevor, 1100 bs Winch со 10 -тина жичен далечински управувач, 110V надземни кран гаража тавана макара, систем за напојување со електрична енергија о
  • Неодамнешно

Подигање на електричен ланец Vevor, 1100 bs Winch со 10 -тина жичен далечински управувач, 110V надземни кран гаража тавана макара,

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Модел : VV-HLDDHL-001 Материјал : челик. Капацитет на оптоварување : 0,5 тон/1100 фунти. Напон : 110 V, 60 Hz, 6 A. Енергија : 1300 W. Растојание за далечински управувач : 10 ft/3 m. Брзина на кревање : 19,7 стапки/мин (6 m/мин). Висина на подигнување на еден ланец : 14,8 стапки / 4,5 м. Висина на кревање со двојни ланци : 7,4 стапки / 2,25 м. Дијаметар на ланец : 0,25 во / 6,3 мм. Капацитет на оптоварување 1100 фунти : Подигнете го електричниот дигалка има капацитет на оптоварување од 1100 фунти. Тоа ќе ја олесни вашата работа или кревање на работа без сомнение. Тешки материјал : Направено од тешки челик, оваа електрична дигалка не е лесно да се кородира, 'рѓа и абење. Со големата сила и цврстина на своето јаже од жица од не'рѓосувачки челик и трајни куки, оваа дигалка е способна да крева тешки предмети без никаков напор. Размислен дизајн : Овие куки со безбедносни брави можат да се ротираат 360 степени. Ограничениот прекинувач ќе се скрши веднаш по прекинувањето на електричната енергија. Исто така, вклучува ланец, ланциска торба, електромагнетски уред за сопирачки. Безбедносен механизам : Винч на електрична гаража има копче за итни случаи за да се справи со какви било неочекувани несреќи. Уште повеќе, далечинскиот управувач од 10 метри жичен ви овозможува да работите од безбедно растојание. Широко користена : Оваа електрична дигалка е компатибилна со фабрики, автомобили, магацини и градежништво, дури и вашата гаража. Капацитет на оптоварување 1100 фунти : Подигнете го електричниот дигалка има капацитет на оптоварување од 1100 фунти. Тоа ќе ја олесни вашата работа или кревање на работа без сомнение. Тешки материјал : Направено од тешки челик, оваа електрична дигалка не е лесно да се кородира, 'рѓа и абење. Со големата сила и цврстина на своето јаже од жица од не'рѓосувачки челик и трајни куки, оваа дигалка е способна да крева тешки предмети без никаков напор. Размислен дизајн : Овие куки со безбедносни брави можат да се ротираат 360 степени. Ограничениот прекинувач ќе се скрши веднаш по прекинувањето на електричната енергија. Исто така, вклучува ланец, ланциска торба, електромагнетски уред за сопирачки. Безбедносен механизам : Винч на електрична гаража има копче за итни случаи за да се справи со какви било неочекувани несреќи. Уште повеќе, далечинскиот управувач од 10 метри жичен ви овозможува да работите од безбедно растојание. Широко користена : Оваа електрична дигалка е компатибилна со фабрики, автомобили, магацини и градежништво, дури и вашата гаража. 1100 lbs Подигнете го електричниот челик Heistalloy челик и 360 ° ротирачки кука и безбедносна лента Електрична криза со механизам за далечински управувач и безбедносен механизам од 10 стапки има капацитет на оптоварување од 1100 фунти, од кои сите придонесуваат за неговите одлични перформанси во стоки за подигнување. Покрај тоа, со својот тежок материјал и внимателен дизајн, можете да добиете удобна и долгогодишна употреба.