Cisco Nexus 93108TC-Ex
  • Неодамнешно

Cisco Nexus 93108TC-Ex

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Cisco Nexus Reg; Платформата 9300-EX е следната генерација на фиксни прекинувачи за серии Cisco Nexus 9000 Новата платформа, заснована на Cisco #39; #39; S Cloud Scale ASIC поддржува економично распоредување на облак, зголемен број на крајни точки и услуги за облак со безбедност и телеметрија на жица. Платформата е изградена на модерната системска архитектура дизајнирана да обезбеди високи перформанси за да ги задоволи еволуирачките потреби на високо скалабилните центри за податоци и растечките претпријатија. Преклопниците на платформата Cisco Nexus 9300-EX нудат најразлични опции за интерфејс за транспарентно да мигрираат постојни центри за податоци од 100-Mbps, 1-Gbps и 10-Gbps брзина на 25 Gbps на серверот и од 10- и 40-Gbps брзина до 50 и 100 Gbps во слојот за агрегација. Платформата обезбедува заштита на инвестициите за клиентите, испорака на големи тампони, огромна приспособливост на слојот 2 и слој 3 и перформанси за да се задоволат променливите потреби на високо виртуелизирани, автоматизирани облачни околини во центрите за податоци.