Nikon D3100 10x Висока дефиниција 2 елементите за крупен елемент
  • Неодамнешно

Nikon D3100 10x Висока дефиниција 2 елементите за крупен елемент

DEN 1592.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Висока дефиниција (обложен дизајн) +10 леќи од крупен Оптичко стакло со високо-индекс / ниска дисперзија 2 елемент. Целосно мулти-обложено и навој. Анти-рефлексија облога. Автоматско фокусирање на автоматско фокусирање / инфрацрвен компатибилен. Висока дефиниција (обложен дизајн) +10 леќи од крупен. Оптичко стакло со високо-индекс / ниска дисперзија 2 елемент. Целосно мулти-обложено и навој. Анти-рефлексија облога. Автоматско фокусирање на автоматско фокусирање / инфрацрвен компатибилен. Оптичките леќи од крупен се за брза и лесна фотографија одблизу. Леќите одблизу се навртуваат на предниот дел на леќата која има нишка за филтрирање од 77мм. Овој леќа има два ахроматски елементи за да ги поправи хроматските аберации. Тие не ги деградираат високите оптички перформанси како резултат на вашите камери природни леќи.