CCS811 HDC1080 Сензор за сензор за влажност на температурата
  • Неодамнешно

CCS811 HDC1080 Сензор за сензор за влажност на температурата

DEN 1523.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Точност на температурата 0- 0,2 Целзиусови (типична вредност) Сензор за гас CJMCU-8118 со систем за чипови на CHIP (SSOC) + сензор за температура и влажност, користете технологија за сензори со мала моќност за да откриете испарливи органски соединенија (VOC) во просторијата. 14 битна резолуција за мерење. Пакет вклучува : 1pcsmodule. Опис : Сензор за гас CJMCU-8118 со систем за чипови на CHIP (SSOC) + сензор за температура и влажност, користете технологија за сензори со мала моќност за да откриете испарливи органски соединенија (VOC) во просторијата. Од CJMCU8118 на одборот CCS811 Дијаграмот на структурата можеме да видиме дека ова не е едноставен сензор, има интегриран MCU, сензорот има можност за обработка на одборот, без интервенција на домаќинот, може да обезбеди еквивалентно ниво на јаглерод диоксид или тотално нестабилни органски соединенија (TVOC индекс Во исто време, со употреба на посебни сензори за гас и решенија MCU, CCS811 може да заштеди материјални трошоци за инвентар на уредот и да сочинува до 60% од областа на таблата. HDC1080 е сензор за дигитална влажност со интегрирана температура Сензор кој обезбедува одлична точност за мерење во однос на ултра-ниската потрошувачка на енергија.