Форни 71510 Дијамантски чаша тркало со 5/8-инчен арбор, 4-инчен
  • Неодамнешно

Форни 71510 Дијамантски чаша тркало со 5/8-инчен арбор, 4-инчен

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Наменето за лесно отстранување, обликување и измазнување на бетонски, asonидарски и камени агрегати Двоен ред обезбедува многу мазна завршница и високо отстранување на материјалот со секое поминување. Работи со сите вообичаени меленици со агол од 4 инчи и 4-1/2-инчи. Се одликува со стандарден арбор со навој со 5/8-инчи-11 со станови на клучеви за лесно отстранување од алатки за напојување. Тркалото со дијамантски чаши со двоен ред Форни 71510 е дизајнирано за лесно отстранување, обликување и измазнување на бетонски, asonидарски и камени агрегати. Двоен ред обезбедува многу мазна завршница и високо отстранување на материјалот со секое поминување. Forney Industries е една од најдолгите компании за работа со метали во сопственост на Америка во Америка. Основана во 1932 година, Форни нуди повеќе од 5, 000 производи за хардвер, автомобилски, фарма и ранч и да го сторат тоа сами.