КАНОН Камери САД ЕФ-М 18-150ИС СТМ Објектив 18-150мм ф/3.5-6.3 Фиксна Зум Камера Објектив, Сребро
  • Неодамнешно

КАНОН Камери САД ЕФ-М 18-150ИС СТМ Објектив 18-150мм ф/3.5-6.3 Фиксна Зум Камера Објектив, Сребро

DEN 7239.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Првиот објектив ЗА напојување со висок зум НА Canon кој опфаќа широк спектар на сцени за снимање со висок сооднос на зумирање до 8,3 x (еквивалент од 29-240mm) Компактниот и лесен дизајн овозможува лесна преносливост. Максимално зголемување од 0,31 x со фокусна должина 150мм. ЕФ-М18-150мм ф/3,5-6,3 Е СТМ е првиот објектив за напојување со висок зум на Канон, кој опфаќа широк спектар на сцени за снимање со висок сооднос на зумирање до 8,3 х (29-240мм еквивалент).