Најдобриот Лонгворт Чак На рон Браун Тип 2 Основни за 10 инчни Дрвени Стругови
  • Неодамнешно

Најдобриот Лонгворт Чак На рон Браун Тип 2 Основни за 10 инчни Дрвени Стругови

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Самоцентрирање Навои Директно На Вретеното На Струг Со Вклучена Предна Плоча од 1"x8tpi. Издржлив HDPE материјал. Произведено во САД. Пристигнува Целосно Собрани. Лонгворт Чак Тип 2 користи два дискови кои, кога се ротираат едни против други, симетрично се шират или се собираат за да го држат вашиот сад точно во центарот за да можете да завршите со вртење на тенонот. Користете Го Лонгворт Чак Тип 2 како последен чекор во вртењето на вашиот сад. Осумте гумени браници се љубезни и нежни за вашиот сад, за разлика од Вилиците На Кол кои користат тврди држачи и може да остават траги во садот што ќе треба да се изшкуркаат подоцна. Можете да го користите вашиот лонгворт чак во режим на компресија (браници од надворешната страна на садот како што е прикажано погоре) или во режим на проширување со браниците внатре во работ. Ако вртите сад каде што работ се навалува навнатре, како во сад во стилот на калабаш, можеби е тешко да ја сфатите надворешноста. Секој од двата дискови се сече СО цпу од 1/2 " дебела hdpe пластика која е исклучително издржлив тип на пластика. Тоа е истиот материјал од кој се направени млечните картони. Вашиот Чак Од Типот 2 Лонгворт ќе пристигне со веќе инсталирана тешка челична предна плоча. Тоа ќе биде навој 1" x 8 tpi, бидејќи тоа е стандард за повеќето дрвени стругови со капацитет од 10" дијаметар.