Прилагодлив Хомогенизатор Со Голема Брзина Емулгирачки Лабораториски Диспензер Емулгатор Лабораториски Хомогенизатор Миксер 200w 220V
  • Неодамнешно

Прилагодлив Хомогенизатор Со Голема Брзина Емулгирачки Лабораториски Диспензер Емулгатор Лабораториски Хомогенизатор Миксер 200w 220V

DEN 5279.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дисперзер со голема брзина, познат и како хомогенизатор со голема брзина со хомогена структура од типот на вшмукувањеГолема брзина може да се врши на непопустливи две течности помеѓу ефикасна хомогенизација, емулгација и трага органски соединенија во вода, растворлив во масти органски растворувач растворливост екстракција на супстанции. За различни животни, растителното ткиво може да ја постигне целта на хомогенизација и мешање. Може да ја разложи клеточната мембрана до нуклеарно раздвојување и може да се користи со различна брзина за да се скрши влакното НА ДНК или материјалот на макромолекулата скршен во мали молекули. Ниската брзина може да се користи како мешалка. Брзина дигитален дисплеј, интуитивно читање. Параметар Моќност : 200w Напон : 220v 50 Hz Континуирано работи : .