Крио ласерски етикети 4 х 2 / 102мм х 51мм
  • Неодамнешно

Крио ласерски етикети 4 х 2 / 102мм х 51мм

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Правоаголник Cryo-lazrtag_; ЕТИКЕТИ За Ласерски ПЕЧАТАЧИ Патентирана Големина : 4" x 2" / 102mm x 51mm Етикети/pk : 160 Боја : бел Лист : 8,5" x 11" (215,9 mm x 279,4 mm) Лепило : Криоген (за екстра-ниски температури) Температурен Опсег : од -196°C до +120°C Крио-Лазртаг; етикетите доаѓаат Во Формат на лист За Печатење Со ДЕСКТОП ЛАСЕРСКИ ПЕЧАТАЧИ. Пластичните водоотпорни етикети се специјално дизајнирани за трајно прилепување на ампули, микротуби, микроплати, стаклени цевки, кутии за замрзнување, пластични кеси и други контејнери кои ќе бидат подложени на долгорочно складирање со длабоко замрзнување. Криогените етикети се идеални за долгорочно складирање и крио-зачувување во : течна фаза и фаза на пареа течен азот (-320,8°F / -196°C) Криогени замрзнувачи етикетите за длабоко замрзнување се конструирани од тенок термопластичен филм и криогено лепило.