Брејди 21834 Пластика, 7 Х 10 Предупредување Знак Легенда, Заштита На Увото И Очите Мора Да Се Носат Во Оваа Област
  • Неодамнешно

Брејди 21834 Пластика, 7 Х 10 Предупредување Знак Легенда, Заштита На Увото И Очите Мора Да Се Носат Во Оваа Област

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Полистирен со големо влијание со заштитена графика Се препорачува и за внатрешна и за надворешна употреба. Добра абразија и хемиска отпорност. Температура на услугата од -40°F до 175°F (-40°C до 80°C). Опис На производот Б401 7Х10 ЗАШТИТА НА УШИТЕ И ОЧИТЕ од Производителот брејди знаци функција светли бои, задебелен текст и интуитивен пиктографи за да се осигура дека комуникацијата е многу видлива и лесно разбирлива. Знаците се во согласност со најновите стандарди и прописи, и дизајнирани да ги издржат дури и најтешките индустриски средини ASME (ANSI Z535) Водич За Заглавија НА Знакот ASME (ANSI Z535) И Управата За Безбедност и Здравје при Работа (OSHA 1910.145) Спецификациите За Знаци За Превенција Од Несреќи бараат употреба На Безбедносни Знаци за да се наведат и дефинираат специфични опасности кои, без идентификација, може да доведат до случајна повреда на работниците и/или јавноста или на имотна штета. Прво скокнете до брејди знаци за Опасност, Предупредување, Претпазливост, Известување Или Безбедност. Материјали За Берзански Знаковни Материјалипремиум Знаци Од Фиберглас-Б-120 Изработени од нашиот најквалитетен, најдолготраен знак материјал нема Да се олупи Или избледи Загарантиран 25 Години Идеален За Надворешни или сурови средини Брадиф. Алуминиумски Знаци - Б-555 Супериорна абразија и хемиска отпорност, Во затворени простории Или надвор Заштитена графика одржувајте ја пораката јасна Отпорна На Временски Услови и сончева светлина се спротивставува на истурање, перење и чистење Полиестерски Знаци Со Високи Перформанси-Б - 302 Светла графика на флексибилен материјал, се држи до речиси секоја форма или површина Трае до 8 години на отворено, подолго Во затворен простор се спротивставува На повторени излевања И Чистења Постојаното лепило држи каде другите не успеваат брадиф.