2020 Де Пет Тигар Генерали Пауеркоин Гуан Ју 3 Оз Сребрена Монета 5$ Ниуе 2020 3 Мл Доказ
  • Неодамнешно

2020 Де Пет Тигар Генерали Пауеркоин Гуан Ју 3 Оз Сребрена Монета 5$ Ниуе 2020 3 Мл Доказ

DEN 870.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Земја : Ниуе-Година : 2020 Номинална Вредност : 5 Долари-Метал : Сребро . Дијаметар : 55 мм - Тежина( е) : 93,3 (3 мл). Квалитет : Црн Доказ-Нане( компјутери) : 500 - СЕРТИФИКАТ КОА : да-случај За Презентација( кутија) : Да. Моќ Монета - powercoin.it -Најдобро Оценет Продавач. Гуан Ју Пет Тигарски Генерали 3 Мл Сребрена Монета 5$ Ниуе 2020 - Оваа прекрасна Сребрена монета од 3 Мл е посветена На Кинески херој од минатото – Гуан Ју. Монетата претставува прекрасни и детални Ултра Високи Релјефи, има селективно позлата, Има квалитет На Црн Доказ и доаѓа во случај, заедно со Сертификатот за Автентичност. Ограничена кованица од само 500 парчиња ширум светот! Обратното од монетата ја прикажува прекрасната слика со висок релјеф На гуан Ју како го јава својот коњ, кој ќе удри со својот халберд. На дното на обратното, натписите : "ПЕТ ТИГАРСКИ ГЕНЕРАЛИ – - името на серијата, "ГУАН ЈУ" - името на монетата и "關羽" - името напишано во идеограми.