3/8 х 3 Целосно Навојна Шестоаголна Завртка А307 Одделение А, Обична Челична Груба Нишка, 3/8-16 х 3
  • Неодамнешно

3/8 х 3 Целосно Навојна Шестоаголна Завртка А307 Одделение А, Обична Челична Груба Нишка, 3/8-16 х 3

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дијаметар-Теми По Инч : 3/8-16 Должина : 3 инчи. А307 е спецификација за завртки од јаглероден челик, столпчиња и прачка со навој со цврстина на истегнување од 60. Стандардна Шестоаголна Глава. Завртката за чешма е (обично) целосно навојна шестоаголна завртка. Слично на Шестоаголна Завртка за Капаче, но шестоаголната завртка за капаче е (обично) шестоаголна завртка за глава што ќе се инсталира со вртење на главата на завртката (завртката) наместо да ја затегнете со навртка.