CR Магнетика CR9450 - Aca AC Излезен Прекинувач За Струја, Нормално Затворен, 240 VAC RMS, 0,61 Дијаметар На Прозорецот
  • Неодамнешно

CR Магнетика CR9450 - Aca AC Излезен Прекинувач За Струја, Нормално Затворен, 240 VAC RMS, 0,61 Дијаметар На Прозорецот

DEN 550.56

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тековен прекинувач за следење на тековниот проток Куќиштето со шарки се обвиткува околу жицата што носи струја, елиминирајќи ја потребата за исклучување. Електрично изолиран нормално затворен (NC) прекинувач. Самостојно напојување за независно работење. Рохс во согласност со опасните супстанции. Овој прекинувач За излезна струја CR Magnetics ac има нормално затворени (NC) контакти, максимален напон надвор од државата ОД 240 VAC RMS и е погоден за употреба во апликации за кои е потребна "вклучена" или "исклучена" индикација за проток на струја. Овој прекинувач со само-напојување, електрично изолирана струја има фиксна поставена точка. Нормалната состојба на прекинувачот е "вклучена" кога сегашното ниво е нула. Кога сегашното ниво ќе се издигне над номиналното ниво на целосно исклучување, прекинувачот ќе го претвори излезот во "исклучен."Има стегач со шарки што се обвиткува околу жицата што носи струја, елиминирајќи ја потребата за исклучување на жицата. Овој тековен прекинувач се препорачува само за апликации каде што континуираното работно ниво е над целосното номинално ниво од 350 m A и е погодно за употреба при следење на електричните оптоварувања во опремата што користи енергија, како што се грејните елементи и моторите. Спецификацииконтакт форманормално затворен (NC)Исклучен државен напон240vac RMS максимумон државна струја0.8 AAC rms максимална континуирано целосно на ниво350 маратирано ниво на целосно исклучување0.35 AAC RMSTurn-на време 100 ms. максимум на номинално целосно време на исклучување 250 ms. максимум до 80% Од Vce Minimum струја на држење10 мамаксимална почувствувана струја континуирана НА 100aac; 1 секунда на 500aacoff state leakage50 UA на максимална фреквенција 240 VAC (на 60 hz)50 до 400 Hzoperating Температура-30 до +60 степени cstorage температура-55 до +85 степени cweight0.Стандарди Метроа (Ограничување На Опасни Материи) релејните прекинувачи (исто така наречени електрично реле или прекинувач за електрично реле) користат мала количина на енергија за да контролираат поголем извор на енергија поврзан со електрични уреди како што се мотори на автомобили, компјутери и инсталации за осветлување. Основниот релејен прекинувач има контролно коло со електромагнетна калем и коло за оптоварување со контакти и лост.