Ретро Компас ВАЛНУТА, Компас За Надворешна Опрема, За Пешачење/Патување/Кампување/Патувања На Отворено/Навигација, Подароци На Отворено Издржливи
  • Неодамнешно

Ретро Компас ВАЛНУТА, Компас За Надворешна Опрема, За Пешачење/Патување/Кампување/Патувања На Отворено/Навигација, Подароци

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Главни Функции : Основно позиционирање, мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време одлично за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено. Компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец или директно на вратот, така што вашата насока секогаш ќе биде точна. Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, погоден за возење, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози за вршење активности на отворено. Димензии : 65х46х15мм, Тежина : 18гр. Главни Функции : Основно позиционирање,мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време. одлично за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено. Компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец или директно на вратот, така што вашата насока секогаш ќе биде точна. Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, погоден за возење, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози за вршење активности на отворено. Димензии : 65х46х15мм, Тежина : 18гр. Главни Функции : Основно позиционирање,мерење на азимут, агол на отклонување, лесно е да се читаат податоци во секое време во секое време.одлично за кампување, пешачење, истражување и други активности на отворено.Компасот е со средна големина и лесен за носење. Се препорачува да го ставите во џеб, ранец или директно на вратот, така што вашата насока секогаш ќе биде точна.Применливи прилики и луѓе : овој компас е водоотпорен и отпорен на удари, погоден за возење, така што овој компас е добра алатка за ранци, кампери, планинари, ловци, геолози за вршење активности на отворено.