LVYUAN 40 Засилувач 12v/24V Dc Влез MPPT Соларни Задолжен Контролер Автоматски Параметар Прилагодлив Lcd Дисплеј Соларни Панел регулатор одговара за Гел Запечатени Поплавени
  • Неодамнешно

LVYUAN 40 Засилувач 12v/24V Dc Влез MPPT Соларни Задолжен Контролер Автоматски Параметар Прилагодлив Lcd Дисплеј Соларни Панел регулатор

DEN 1919.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

МППТ : со напредната технологија за следење со двоен врв или повеќе врвови, кога соларниот панел е во сенка или дел од панелот не успее што резултира со повеќе врвови на кривата I-V, контролорот сепак може точно да ја следи максималната точка на моќност Вградениот алгоритам за следење на максималната точка на моќност може значително да ја подобри ефикасноста на искористување на енергијата на фотоволтаичните системи и да ја зголеми ефикасноста на полнењето за 15% на 20% во споредба со конвенционалниот метод PWM. Опциите за програма за полнење се достапни за различни видови батерии, вклучувајќи гел батерии, запечатени батерии, отворени батерии, литиумски батерии итн. Поддржано е автоматско препознавање на напонот на батеријата(12 V/24 V). Контролорот има режим на ограничена струја на полнење. Кога моќноста на соларниот панел надминува одредено ниво и струјата на полнење е поголема од номиналната струја, контролорот автоматски ќе ја намали моќноста на полнење и ќе ја доведе струјата на полнење на номиналното ниво. Поддржано е моментално големо стартување на капацитивни оптоварувања. ЛЕД индикаторите за дефекти и лцд-екранот што може да прикажува информации за абнормалност им помагаат на корисниците брзо да ги идентификуваат дефектите на системот.Контролорот е опремен со лцд-екран со кој корисниците не само што можат да ги проверат оперативните податоци и статусите на уредот, туку и да ги менуваат параметрите на контролорот. Контролорот поддржува стандарден протокол Модбус, исполнувајќи ги комуникациските потреби во различни прилики. Контролорот користи вграден механизам за заштита од над температура.