Баомаин Бм-1307 Панел Планината Клипот Активатор Моментален Микро Ограничување Прекинувач
  • Неодамнешно

Баомаин Бм-1307 Панел Планината Клипот Активатор Моментален Микро Ограничување Прекинувач

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Модел Бр : Тм-1307 ;Конфигурација На Контакт : 1НО, 1НЦ (СПДТ). Тип На Активатор : Клип За Монтирање На Панел; Тип На Терминал : 3 Терминали За Завртки. Интерфејс : 380 V;Ит : 15А. Префрлете Ја Големината На Телото : ~48 х 17 х 23мм. Нето Тежина : 48гр. 3 завртки терминали за употреба за фиксирање на жици, може да се применат и за контролните КОЛА за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА и за контролните кола ЗА ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА. Овој Микро Прекинувач може широко да се користи во различни механички за следење на положбата на подвижните делови на машините и постројката. Може да се користи во безбедносни кола, контролно коло и помошно коло за заштита на ограничувањето на терминалот. Безбедна и сигурна, мала големина на инсталација ,производите се за општа употреба.