10 ПАРЧИЊА Премиум Алигатор Клипови Електрични, 5 Бои Тест Води Со Тестирање Сонди, Крокодил Скокач Жици Кабел Со Алигатор Клипови За Електрично Тестирање, Поврзува?
  • Неодамнешно

10 ПАРЧИЊА Премиум Алигатор Клипови Електрични, 5 Бои Тест Води Со Тестирање Сонди, Крокодил Скокач Жици Кабел Со Алигатор Клипови

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Електричните алигаторски клипови за тестирање се совршени за поврзување на колото / експеримент / работа за електрично тестирање / табла за леб Тестот е изработен од висококвалитетен бакарен материјал, флексибилен и издржлив. Тие се безбедно залемени и стегнати на клиповите за да обезбедат добра спроводливост. Клипот за алигатор е изработен од челик обложен со никел, со пвц изолација, вградена силна пружина, силна сила на стегање и лесна инсталација. Име : алигатор клипови / тест води / тест сонди / моќ сонди. Бои : 5 бои (црвена, жолта, зелена, црна, бела). Количина : 5 * 2 бои = 10 парчиња. Должина : 49см / 19. Големина на клипот : 35мм / 1,38 инчи. Материјал : Бакар и пвц. Жица гуаге : 22 АГГ. Ќе добиете 10 парчиња алигаторски клипови електрични со 5 бои тест води. Вкупната должина е околу 49 см/19,29 инчи, а терминалот за алигаторски клипови е 35мм/1,38 инчи, а не 28мм/1,1 инчи или 24мм/0,94 инчи. Скокачките жици со алигаторски клипови може привремено да се користат за поврзување на колото, мултиметар за струја или напон, сонди за напојување, експерименти за електрично тестирање и слично на месецот на Крокодил, а со тоа и именуван Како Крокодилски Клип (електронски пролетен клип). €Долготрајни€ : тестовите со алигаторски клипови се изработени од висококвалитетен пвц материјал. Значи, алигаторските клипови електрични имаат добар квалитет и добар контакт, а работниот век ќе биде многу подолг. Изолираниот крокодилски кабел ќе ги заштити клиповите за алигатор и бакарните жици, а 5-те сонди за напојување имаат добра добра спроводливост. Покрај тоа, материјалот е многу повеќе еколошки. €Одвојлив Дизајн● : алигаторските клипови се скокачки жици со алигаторски клипови, кои се усвоени со одвојлив дизајн. Значи, начинот на употреба е многу едноставен и удобен. Тестот води со алигаторски клипови може да биде многу брз за поврзување од двата терминали, на пример, сонда за напојување, електрично тестирање, експерименти за поврзување на колото. Клипот за алигатор е широко користен како тест за мотор, тестирање на електронски апарати, тест за дигитален производ и поврзување со напојување. ●Продолжување И Безбедност : Кога тестирате перформанси на електронски апарат, тестот води со алигаторски клипови може да се прошири за цврсто и погодно поврзување на моќноста на батеријата.