ФОГТЛАНДЕР АПО - ЛАНТАР 35мм Ф2 Асферична Е-Монтажа Камера Објектив Црна
  • Неодамнешно

ФОГТЛАНДЕР АПО - ЛАНТАР 35мм Ф2 Асферична Е-Монтажа Камера Објектив Црна

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Усвојува апокроматски дизајн кој овозможува хроматската аберација НА ОСКАТА НА РГБ да биде што е можно поблиску до нула Стандардна леќа за крајни перформанси, АПО-ЛАНТАР 50мм Ф2 и полуширок аголен објектив. Има најдобра полуширока аголна леќа досега со компактно и лесно ракување. Фокусна Должина : 1,4 инчи (35 мм) Сооднос На Отворот : 1 : 2 Минимална Решетка : Конфигурација На Објективот F16 : 11 парчиња Во 9 групи Агол На Гледање : 62,2° Број На Сечила на Отворот : 12 парчиња (кружна решетка на отворен F2, F2, 8, F5. Минимално Растојание На Фокусирање : 0,35 м (0,35 м) Максимално Зголемување На Снимањето : 1 : 6,46 Мм Максимален Дијаметар х Вкупна Должина : 2,4 х 2,6 инчи (62,6 х 67,3 мм) Големина На Филтерот : 01,9 инчи (49 мм) Тежина : 12,8 мл (352 гр) Хауба На Објективот : Вклучено. Електронски контакти : да, функција за зголемување на фокусот : поддршка; информации За Егзиф : поддршка; избор на корекција На Леќи : да, замаглување на внатрешното тело со 5 оски : компатибилно со тело компатибилно со 5 оски; Друго : вклучен механизам за префрлување на дијафрагмата.