Магнетна Левитација Исправена Турбина На Ветер Генератор, 100-400В 24В 12В Со Водоотпорен Контролер На Полнење 3 Сечила Трифазен Мотор Со Постојана Магнетна Левитација
  • Неодамнешно

Магнетна Левитација Исправена Турбина На Ветер Генератор, 100-400В 24В 12В Со Водоотпорен Контролер На Полнење 3 Сечила Трифазен

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Турбини На Ветер Вертикалните турбини на ветер се потивки од системите на хоризонталната оска. Двојните лежишта ја прават турбината на ветер постабилна и не е лесна за тресење. 2-оска вертикална фиберглас сечилото. Висок безбедносен фактор, бидејќи сечилото е прирабничко внатре, не постои ризик сечилото да падне. Сечилата на ветерот се изработени од армиран материјал од фиберглас, кој е потрајен и има посилна отпорност на ветер. Особено оптимизираната аеродинамична форма и структурна структура, високата стапка на искористеност на енергијата на ветерот. Трифазната наизменична струја со постојан магнет може ефикасно да го намали вртежниот момент на отпор на турбината на ветер. Исто така, им овозможува на ветерниците и генераторите да бидат подобро интегрирани за да можат да работат посигурно. Име на производ : Турбина На Ветер стартување на брзината на ветерот : 1,3 m/s Cut-во брзина на ветерот (m/s) : 2,5 m/s Rated брзина на ветерот (m/s) : 12 m/s Rated напон (DC) : 12/24vnumblade материјал : стакло/базалтгенератор : трифазен систем за контрола на мотор со трајна магнетна левитација : висина на електромагнетна инсталација (m) : 7~12м (9м)ниво На Заштита На Генераторот : ip54оперативна температура вертикална оска -25~+45,контролер -10~+45инвертер 0~+40работна средина влажност90%контролори и инвертори 80% заштита од преголема брзина : електромагнетна заштита од преоптоварување на сопирачките : електромагнетно сопирање и растоварање единица висина на сечилото (мм) : 900 (со исклучок на генераторот); 1.