Сигма 70мм Ф/2.8 ЕКС Дг Макро Објектив За Сигма Дигитални SLR Камери
  • Неодамнешно

Сигма 70мм Ф/2.8 ЕКС Дг Макро Објектив За Сигма Дигитални SLR Камери

DEN 8799.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

70-200мм фокусна должина 105-300мм еквивалентна фокусна должина НА апс-Ц камери, 140-400мм еквивалентна фокусна должина На Четири Третини / Микро Четири третини камери, 112-320мм еквивалентна фокусна должина На Канон АПС-Ц камери. 8 постојана максимална решетка; F22 минимум. ПРСТЕН-тип ултразвук-ТИП АФ мотор со полно работно време рачно фокусирање.37" минимален фокус. Достапно Во Канон ЕФ, Четири Третини, пентакс КАФ3, Сони Алфа, Сигма СА, никон ф (ДЕВИЗЕН КУРС) монтирања. Детали и Карактеристики на производот MPNMPN270956 Key Карактеристики Формат На Камера Дигитални SLRLens Тип Фиксна Фокусна Должина Lens Focal Должина 70mmlens Макс Apperturef/2.8 Мин Apperturef/22focus Тип Автофокусмоунтсигмајка Карактеристики Најблиско Растојание За Фокусирање9.84 неповрзаност / Филтер Големина 62 Mmgroups / Елементи10 Елементи Во 9 Групидизајниран За Дигитални Фотоапаратидимензионидимензионивежбаизразник0085126270568производ Ид81990391.