LML9B 40/55/95/100/150/260mm Минијатурни Линеарни Железнички Водич Со Слајд Блок Цпу Машина 3d Печатач Делови Автоматско Линеарно Движење -
  • Неодамнешно

LML9B 40/55/95/100/150/260mm Минијатурни Линеарни Железнички Водич Со Слајд Блок Цпу Машина 3d Печатач Делови Автоматско Линеарно Движење

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Должина на водич : 55мм Оваа линеарна шина и блок се мали по големина и лесни, особено погодни за мали опрема. Усвојувајќи дизајн за контакт со 4 точки, може да носи оптоварување од секоја насока и има добра јачина и висока точност. Дизајниран со држач за топки, што овозможува заменливост во случај на мала прецизност. Блокот има систем за подмачкување. маслото за подмачкување лесно може да се стави во влезот на маслото на страна. 1 парчиња Lml9b Минијатурни Линеарни Железнички Водич Железнички 9mm Ширина + Слајд Блок Карактеристики : 1. Оваа линеарна шина и блок се мали по големина и лесни, особено погодни за мали опрема. Усвојувајќи дизајн за контакт со 4 точки, може да носи оптоварување од секоја насока и има добра јачина и висока точност. Дизајниран со држач за топки, што овозможува заменливост во случај на мала прецизност. Блокот има систем за подмачкување. маслото за подмачкување лесно може да се стави во влезот на маслото на страна. Широко се користи за автоматска опрема, прецизна опрема за мерење и многу други машини на кои им треба прецизно линеарно движење.Спецификации : Модел : LML9 BType : Лизгачка Патека За Лизгање : Линеарна Должина на Железницата : 40mm, 55mm, 95mm, 100mm, 150mm, 260mm (Опционално)Ширина на Шината : 9mm Material : Метод На Фиксација На Челични Блокови : Заклучена Тежина : Прибл. 32~112пакетот вклучува : 1 x Линеарен Водич Железнички1 x Линеарен Водич Блокно : ве Молиме дозволете грешка во мала големина поради рачно мерење.