Зопсц пневматско Пескарење со 4 парчиња Керамичка Млазница ЗА Офорт Стакло И Метал 60ПСИ ДО 120ПСИ
  • Неодамнешно

Зопсц пневматско Пескарење со 4 парчиња Керамичка Млазница ЗА Офорт Стакло И Метал 60ПСИ ДО 120ПСИ

DEN 254.24

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Идеален за чистење на метални бандажи на автомобилски тркала, отстранување на ' рѓа од огради, реновирање на надворешни цигла итн Леаната алуминиумска рачка обезбедува удобно држење и долготрајна употреба. Може да се користи за офорт на стакло, метал и други површини. Висококвалитетните и фино изработените делови обезбедуваат непречено течење на материјалот за минирање. Дизајниран за ефикасно пескарење, течно и воздушно чистење на делови и површини. Опис : Пескарење или абразивно минирање, го отстранува горниот површински слој на материјалот со користење на компримиран воздух за насочување на абразивите кон површината со голема брзина. Абразивното минирање ја еродира површината, ослободувајќи ја од боја, нечистотија и други супстанции и ја подготвува површината за идни третмани. Пескарењето е подобар начин за чистење на металните бандажи на тркалата на автомобилот, отстранување на ' рѓата од оградите, реновирање на надворешната цигла итн. Карактеристики : Дизајниран За ефикасно пескарење, течно и воздушно чистење на делови и површини. Висококвалитетните и фино изработените делови обезбедуваат непречено течење на материјалот за минирање. Може да се користи за офорт на стакло, метал и други површини. Леаната алуминиумска рачка обезбедува удобно држење и долготрајна употреба.Погоден за чисти метални бандажи на тркалата на автомобилот, отстранете ја ' рѓата од оградите, реновирајте ја надворешната цигла итн.