Woljay 16mm Копче Прекинувач За Заклучување Правоаголна КАПА LED Светилка Зелено Светло DC 12V SPDT 5Pin 3 Парчиња
  • Неодамнешно

Woljay 16mm Копче Прекинувач За Заклучување Правоаголна КАПА LED Светилка Зелено Светло DC 12V SPDT 5Pin 3 Парчиња

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дијаметар На Дупката за монтирање : 16мм Тип : Заклучување, 1НО 1НЦ. Работен Напон : 5А / 250ВАК. Светлосен Напон : DC 12 V. Содржина На Пакетот : 3 x прекинувач На Копчето. Во индустриските контролни кола за контрола на електромагнетниот стартер, контакторот, релето и другите електрични кола широко користени. Лесен за инсталирање со дупка за монтирање на плочи со дијаметар од 16 мм. Вградено контролно светло за удобна и безбедна употреба.